Veysel Göktekin

Veysel Göktekin


EROL MÜTERCİMLER NE YAPMAK İSTİYOR?

08 Eylül 2020 - 15:01 - Güncelleme: 03 Aralık 2020 - 16:01

Katıldığı televizyon programında imam hatip mezunları için ağza alınmayacak sözler sarf eden Erol Mütercimler ne yapmak istiyor?

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Erol Mütercimler Haber Global'de Saynur Tezel'in moderatörlüğünü yaptığı programın canlı yayında imam hatiplilerle ilgili tartışma yaratan ifadeler kullanmıştı. 

Mütercimler imam hatip mezunlarını işaret ederek "Buradan mezun olanlar karşımıza sahtekar, cinsi sapık olarak çıkıyor." demişti. Erol Mütercimler’in İmam-Hatip camiasına yönelik tahkir edici ifadeleri nedeniyle şidetle kınıyorum.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sayın TBMM Başkanımız, birçok milletvekili, belediye başkanı ve bakanımızda imam hatip okulu mezunudur. Ve ayrıca ülke yönetimde görev alan binlerce bürokratlarımız imam hatip okulu mezunudur. Erol Mütercimler'in Tüm imam hatip okulu mezunlarının tamamını bu süreçte töhmet altında bulunduran bir yaklaşım tarzıyla böyle bir açıklama yapması çok çirkin ve kabul edilemez.

İmam hatip okulu mezunu değilim. Ancak, Erol Mütercimler'in imam hatiplilerin tamamını ifade eden bir tarzla, "imam hatiplilerden tecavüzcü, tacizci çıkar" gibi tahkir edici bir ifade kullanmasının asla kabul etmiyor, ilgili şahsı sözlerinden dolayı şiddetle kınıyor, kurulduğu günden bu yana tek vizyonu, imanı bütün, vatana-millete hayırlı bireyler yetiştirmek olan imam hatip okullarını,öğretmenlerini ve öğrencilerini saygı ve sevgi ile selamlıyorum. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum