Reklam

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KARAMAN'A KÖTÜ HABER

Sondakika: Erdoğan, "Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde kalkarken, yüksek ve çok yüksek illerde Pazar günü olarak sürecek" dedi. Buna göre Karaman çok yüksek riskli kategorisinde olduğu için pazar günleri kısıtlama olacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KARAMAN'A KÖTÜ HABER
01 Mart 2021 - 20:22 - Güncelleme: 01 Mart 2021 - 22:36
Karaman Normalleşecek mi? 
Karaman'da sokağa çıkma yasağı pazar günü uygulanacak.
Restorantlar, kahveler, kafeteryalar ve restorantlatlar açılacak.
Risk haritasında turuncu olan renk kırmızıya dönerse;

Karaman'da Restorantlar, kahveler, kafeteryalar ve restorantlatlar kapatılacak


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YENİ KARARLARI AÇIKLADI

Aksi bir durumda yani salgın artış eğilimine girdiği yerde kısıtlamalar genişletilebilecek. Her ilimiz salgın tedbirlerinin orada ne düzeyde uygulanacağını kendileri belirleyecek.

Hafta sonu kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek.

Akşam 21 ile sabah 5 arasındaki sokağa çıkma sürecek.

İlkokullardaki 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır.

Orta ve düşük riskli bölgelerde orta ilkokul liselerdeki eğitim başlayacaktır.

Restoran, lokanta ve kafetarya gibi yerler çok yüksek iller dışında sabah 7 akşam 19 saatleri arasında %50 kapasite ile sürdüreceklerdir.

Halı saha ve havuz düşük riskli illerde gibi yerler sabah 9 ile akşam 19 arasında faaliyetini sürdüreceklerdir.

Sokağa çıkma saatler 65 yaş üstü ve 21 yaş altı için orta ve düşükte kaldırılırken, yüksek ve çok yüksek yerlerde sokağa çıkma süreleri arttırılacaktır.

Sivil toplum kuruluşları, kooparatifler vb kuruluşlar düşük, orta, yüksek illerde katılımı 300 kişiyi geçmeyecek şekilde yapılacaktır.

Hedefimiz mümkün olan en kısa sürede ülkemizin tamamında normalleşme sürecini tamamlamaktır. Salgın boyunca her konu da öncü ve örnek olan Türkiye'nin kısıtlamaların gevşetilmesi, tamamen kaldırılması hususunda aynı başarıyı göstereceğine yürekten inanıyorum.

İşte kalkan kısıtlamalar;

  • Hafta sonu kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kaldırılırken yüksek(Karaman) ve çok yüksek riskli illerde pazar günü devam edecek. Akşam 21 ile sabah 5 arası kısıtlama sürecek.
  • Okullar Türkiye genelindeki ilkokullarda 8-12 sınıflarda eğitim öğretime açılacak.
  • Düşük ve orta riskli illerde diğer kademelerde de eğitme başlanacaktır. Yüksek riskli ve çok riskli illerde sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacak.
  • Çok yüksek riskli iller dışında kafe restoranlar sabah 7 ile akşam 19 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile sürdürecek.
  • Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye'de normale dönecek.
  • 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımız ile ilgili düzenleme düşük ve orta illerimizde kaldırıldı. Halı saha ve havuz düşük riskli illerde gibi yerler sabah 9 ile akşam 19 arasında faaliyetini sürdürecek 
  • Karaman yüksek riskli iller arasında

SARI RENK ORTA / MAVİ RENK DÜŞÜK RİSKLİ İLLER

Haritada belirtilen renklere göre risk derece şu şekildedir;

• Düşük riskli (mavi)

• Orta riskli (sarı)

• Yüksek riskli (turuncu)

• Çok yüksek riskli (kırmızı)


YORUMLAR

  • 0 Yorum