DR. RECEP ŞEKER; "RAMAZAN AYIMIZ MÜBAREK OLSUN"

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, Ramazan ayının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı.

DR. RECEP ŞEKER; "RAMAZAN AYIMIZ MÜBAREK OLSUN"
13 Nisan 2021 - 01:53 - Güncelleme: 13 Nisan 2021 - 11:55

ŞEKER mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Büyük bir özlemle beklediğimiz, evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş olarak müjdelenen on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayına hep birlikte kavuşmanın sevinç ve coşkusunu yaşıyoruz. Tüm vatandaşlarımızın ve Karamanlı hemşerilerimin Ramazan ayını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

 

Ramazan ayı, cehennem kapılarının kapandığı, cennet kapılarının açıldığı, şeytanların zincire vurulduğu, Müslümanların kalplerinde huzur, sevgi, merhamet, paylaşma ve şefkat duygularının zirveye çıktığı manevi arınma, yücelme ayıdır. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in “İçerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesinin bulunduğu, büyük ve bereketli bir ayın gölgesi üzerimize düştü.” buyurarak Ramazan ayının faziletine işaret etmiştir.

 

Dayanışma, paylaşma, kardeşlik ve sevgi bağlarının kuvvetlenerek, birlik ve beraberliğimizin daha da güçlendiği mübarek Ramazan ayı bütün hayır ve bereketleri özünde toplamaktadır. Bin aydan daha hayırlı mübarek Kadir gecesi Ramazan ayı içinde idrak edilmekte ve insanları karanlıktan aydınlığa çıkaran Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim bu ayda indirilmiştir. Bu konuda Yüce Rabbimiz Kur’an-ı Kerim’de “Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun ve doğruyu eğriden ayırmanın açık delilleri olarak Kur’an’ın indirildiği aydır.” buyurmuştur.

 

Bu duygu ve düşünceler ile mübarek Ramazan ayının, aziz Milletimizin birlik ve beraberliğine, tüm insanlık için huzur ve manevi kazançlara, sağlık ve afiyete vesile olmasını Yüce Allah (C.C)’tan niyaz eder, aziz Milletimizin, tüm İslam Âleminin ve Karamanlı hemşerilerimin mübarek Ramazan ayını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum