Konya'dan Çaldığı otomobille hırsızlık yapan şüpheliyi Jandarma yakaladı

Konya'dan çaldığı otomobil ile Karaman'da hırsızlık yapan şüpheli, yaşanan kovalamaca sonucu jandarma tarafından yakalandı. Yakalanan hırsızlık zanlısı, işlemlerinin ardından...

Konya'dan Çaldığı otomobille hırsızlık yapan şüpheliyi Jandarma yakaladı
17 Kasım 2020 - 14:54 - Güncelleme: 17 Kasım 2020 - 15:12
Konya'dan çaldığı otomobil ile Karaman'da hırsızlık yapan şüpheli, yaşanan kovalamaca sonucu jandarma tarafından yakalandı. Yakalanan hırsızlık zanlısı, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Edinilen bilgiye göre, merkeze bağlı Süleymanhacı köyü civarında 06 plakalı şüpheli bir aracın dolaştığının jandarmaya ihbar etmesi üzerine bölgeye hemen ekipler sevk edildi. Köylülerin ihbar ettiği plakayı sorgulayan Jandarma, otomobilin Konya'dan çalınmış olduğunu öğrenmesi üzerine aracı aramaya başladı.Otomobili köy etrafında dolaşırken gören jandarma, yaşanan kovalamaca sonucu sürücü B.T.'yi (40) yakaladı. İl Jandarma Komutanlığına götürülen B.T., yapılan sorgusunda Karaman'ın Kisecik ve Kaşoba köylerinde evden hırsızlık, Konya'da otomobil olmak üzere 8 ayrı ev ve işyerinden hırsızlık yaptığı tespit edildi.
Şüphelinin çaldığı otomobil içerisinde arama yapan ekipler, bir miktar uyuşturucu madde ile uyuşturucu madde içiminde kullanılan aparatlar da ele geçirdi.
Karaman İl Jandarma Komutanlığı'ndaki işlemlerin tamamlanmasının ardından zanlı adliyeye sevk edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum