Reklam

MUN (Model United Nations) Konferansı Yarın Başlıyor

MUN(Model United Nations) Konferansı gençleri bir araya getiriyor

MUN (Model United Nations) Konferansı Yarın Başlıyor
27 Eylül 2019 - 16:07

MUN(Model United Nations) Konferansı gençleri bir araya getiriyor. KMÜ Edebiyat Fakültesinin ev sahipliğinde Karaman Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi  ve Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaklığıyla   Karaman'da ilk kez düzenlenecek.

Karamanda ilk defa düzenlenen MUN(Model United Nations) Konferansı 28-29 Eylül tarihlerinde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Edebiyat Fakültesi 'nde Karaman Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi ve Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaklığıyla Arapça, İngilizce ve Türkçe olmak üzere üç dilde gerçekleşecek.

MUN (Model United Nations) Konferansı Nedir?

MUN (Model United Nations) Konferansı Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun simülasyonu olarak bilinir. Bir çeşit münazara olarak nitelendirilebilecek olan bu proje diplomasi faaliyetlerinin sürdürebileceği büyük kapsamlı bir faaliyettir. MUN Konferansı öğrencinin kendini ifade etme özgürlüğünü kazanmasına yardımcı olacaktır. Resmiyetin esas olduğu bu proje öğrenciye ve öğrencinin eğitimine katkı sağlayarak insan ilişkilerini geliştirerek daha sosyal imkânlar tanır. 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum