Reklam

MUSTAFA SARIGÜL YENİ PARTİSİNİ KURDU

Türk siyaset sahnesine yeni bir parti daha ekleniyor. Eski CHP'li siyasetçi Mustafa Sarıgül 'ün liderliğindeki yeni partinin adı 'Türkiye Değişim Partisi' oldu. Sarıgül, Partinin logosu iki kalp ve kalpleri bağlayan bir yıldızdan oluşurken , "Yolda olanlara yol açtım ama gördüm ki geçen süre içerisinde yol bulamadılar. O zaman yol bulamayanlar, yol açamayanlar yoldan çekilecek" dedi

MUSTAFA SARIGÜL YENİ PARTİSİNİ KURDU
17 Aralık 2020 - 18:17 - Güncelleme: 17 Aralık 2020 - 18:26

Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün kurucusu olduğu Türkiye Değişim Hareketi'nin siyasi parti tanıtımı İstanbul'da bir otelde düzenlenen toplantıda açıkladı.

LOGO, ANADOLU VE TRAKYA'YI SİMGELİYOR
Toplantıda partinin ismi, kurumsal kimliği, logosu ve parti müziği kamuoyu ile paylaşıldı. Logo, Anadolu ve Trakya'yı simgeleyen iki kalpten ve iki kıtayı birleştiren bir yıldızdan oluşuyor.


 

Partinin resmi başvurusu 20 Aralık'ta

Partinin kurumsal kimliğine ait detaylar da paylaşıldı.

Logosu iki kalp ve kalpleri bağlayan bir yıldızdan oluştu. Sloganı ise, "Değişim yürek ister" olarak belirlendi.

Partinin resmi kuruluş başvurusu ise 20 Aralık'ta yapılacak.

Sarıgül, İstanbul'da partisinin ilkelerini anlattı.

"Samimi içten ve son derece şefkatli bir anlayışla yola çıkıyoruz. Yolumuz huzur yolu olacak. Yolumuz kardeşlik yolu olacak. Yolumuz Allah izin verirse birliğin beraberliğin yolu olacak. Barışın, emeğin, üretimin, varlığın, bereketin, özgürlüklerin, demokrasinin, kültürün, sanatın, doğanın, çevrenin, bilimin, teknolojinin, evrensel hukukun partisi biz olacağız"

YOL AÇAMAYANLAR, YOLDAN ÇEKİLECEK"

Türkiye Değişim Hareketini aynı isimler partileştiren Sarıgül, "Bugüne kadar Ankara'da konuşması gerekenler konuştu. Şu an ülkenin geldiği nokta ortada, artık siz konuşacaksınız. Türkiye değişim hareketinin umutlarını bir süre ertelemiştim ve yolda olanlara yol açtım ama görsünler geçen süre içerisinde yol bulamadılar. O zaman yol bulamayanlar yol açamayanlar yoldan çekilecek. Hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden bütün milletimizi kucaklayacağız. Bütün milletimiz ile beraber olacağız. Kavga için değil barış için yollarda olacağız. Pazartesi günü resmi olarak görevimize başlayacağız" dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum