Prof. Dr. Burhanettin Uysal koronadan vefat etti

Karabük Üniversitesi eski Rektörü, 26. Dönem AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, yeni tip korona virüs (Covid-19) nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Prof. Dr. Burhanettin Uysal koronadan vefat etti
03 Mayıs 2021 - 13:41

Karabük Üniversitesi kurucu Rektörü ve bir dönem Karabük Milletvekilliği yapan Karaman Ayrancılı hemşehrimiz  Prof.Dr.Burhanettin Uysal Kovid-19 mücadelesini kaybederek vefat etti..

Prof. Dr. Burhanettin Uysal yaklaşık bir aydır mücadele verdiği Koronavirüse yenik düştü. Ankara’da özel bir hastanenin yoğun bakım servisinde bir aydan fazladır koronavirüs tedavisi gören Uysal vefatı Karaman'da üzüntü yarattı.

Aslen Karaman Ayrancı İlçesinden olup hemşehrimiz Karabük Üniversitesi’nin kurucu rektörleri Prof. Dr.  Burhanettin Uysal (54),1 Nisan 2021 tarihinde korona virüs şüphesi ile hastaneye başvurdu. Yapılan tahlillerde Uysal’ın Covid-19 test sonucu pozitif çıkması sonucu evde izolasyon sürecine başladıktan sonra rahatsızlanması sonucu hastaneye kaldırıldı. Durumu kötüleşen Prof. Dr. Uysal tedavisinin 32. gününde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Rektörlük ve 26. Dönem  AK Parti Karabük Milletvekili olarak görev yapan Uysal'ın cenazesi bugün ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Konya'nın Ereğli ilçesinde toprağa verilecek.
karamansondakka.com haber sitesi olarak, Prof. Dr. Burhanettin Uysal'a Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsalığı dileriz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum