REKTÖR AK'DAN ANLAMLI ZİYARET

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Hz. Mevlana'nın annesi Mümine Hatun'un kabrini ziyaret etti. KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak ayrıca, üniversitede görev yapan kadın personeli ziyaret ederek ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

REKTÖR AK'DAN ANLAMLI ZİYARET
08 Mart 2021 - 17:16 - Güncelleme: 08 Mart 2021 - 17:50

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutsal mekanlara ziyaret gerçekleştirdi.

Rektör Namık Ak'a eşi Mürşide Ak ile birlikte üniversitenin çeşitli birimlerinde dekan, müdür, dekan yardımcısı, müdür yardımcısı, koordinatör yardımcısı gibi unvanlarda idareci olarak görev yapmakta olan kadın personel de eşlik etti.

Rektör Namık Ak ve beraberindeki heyet, ilk olarak Ak Tekke Camisi'nde bulunan Hz. Mevlana'nın annesi Mümine Hatun'un kabrini ziyaret etti; ayrıca burada sandukası bulunan Mevlana'nın yakınlarına da dua etti. Ardından Rektör Namık Ak ve beraberindekiler, Yunus Emre Türbesi'ne geçerek Taptuk Emre ve Yunus Emre ile onların yakınlarına fatiha okudu.

Ziyaretler esnasında Karamanlı vatandaşlar ve gençlerle de sohbet eden Rektör Namık Ak, "Bugün 8 Mart; kadınlarımızın değerini ve hayatımızdaki yerini bir kez daha anlamamız için önemli bir fırsat. Başta Havva Validemiz ve Hz. Fatıma Anamız olmak üzere tüm muhterem kadınlarımıza salat ve selam eder; onların aziz hatıralarına hürmet ve şükranlarımızı sunarız. İlimizde, ülkemizde ve tüm dünyadaki kadınların kötülüklerden ırak, şerefli bir hayat sürmeleri temennisiyle, tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum." dedi.
REKTÖR NAMIK AK’TAN KMÜ'DE GÖREV YAPAN KADIN PERSONELE 8 MART JESTİ
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, üniversitede görev yapan kadın personeli ziyaret ederek  ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.
Rektör Namık Ak, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ kapsamında, üniversitede akademik ve idari görevlerde çalışan kadın personeli tebrik ederek kendilerine ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ temalı kalem hediye etti.


"Kadınlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz."
Kadın personelle sohbet ederek görüş ve taleplerini dinleyen Rektör Namık Ak, “Paha biçilmez emekleri ve üstün çabalarıyla hayatımızın her alanında olduğu gibi, kurumumuzun işleyişinde de önemli katkıları olan kadınlarımız, her türlü takdiri ve güzelliği hak ediyorlar. Bu günün sembolik bir anlamı olsa da kadınlarımızın her zaman yanında olmaya, sorunlarına kulak vermeye ve işlerini en yüksek motivasyonla yerine getirmeleri için kendilerini sonuna kadar desteklemeye devam edeceğiz. Üstün gayretleri ve kurumumuza verdikleri katkılar için tüm kadın personelimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.
Rektör Namık Ak’ın ilgisinden duydukları memnuniyeti dile getiren kadın personel ise nezaketinden dolayı Rektör Namık Ak’a teşekkür ettiler.
 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Muammer Avşar
    7 ay önce
    Sayın Rektörüm Namık Ak bey hocam; Görevinizde Başarılar dilek ve Duam ile.