Rektör Prof. Dr. Namık Ak'tan Ramazan Bayramı Mesajı

Rektör Prof. Dr. Namık Ak'tan Ramazan Bayramı Mesajı
12 Mayıs 2021 - 23:17 - Güncelleme: 12 Mayıs 2021 - 23:29

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Namık Ak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kovid-19 salgınının ülkemizi ve dünyayı etkisi altına aldığı bu son bir buçuk yılda pek çok milli ve dini bayramımızı buruk bir şekilde karşılamak durumunda kalsak da tüm bu olumsuz havaya rağmen Ramazan ayının bizlere katmış olduğu huzur ve mutluluk, beden ve ruhlarımıza getirdiği yenilik ile hep birlikte Ramazan Bayramı’na ulaşmış bulunuyoruz.

Sevdiklerimizle aynı sofraları paylaşamadığımız, kendi evlerimizde ve aile içinde yaşadığımız Ramazan günlerini geride bırakırken dost ve akrabalarımızın bize kattığı güzelliklerin ve hep bir arada olmanın hanelerimize getirdiği bereketin daha fazla idrakine vardık.

Ramazan ayı boyunca yaşadığımız sabır, merhamet ve hoşgörü ikliminin tüm yaşantımıza tesir etmesi temennisiyle 'On Bir Ayın Sultanı'nı uğurlarken bayram sabahıyla birlikte yeniden filizlenerek, yakınlarımızla selamlaşıp bayramlaşarak, maddi ve manevi ihtiyaç sahiplerini gözeterek ve sahip olduğumuz nimetlere şükrederek Ramazan’ın kazanımlarını daha da pekiştirmeliyiz.

Bu vesileyle, Ramazan Bayramı’nın ülkemize ve tüm İslam coğrafyasına huzur, barış, bereket ve güzellikler getirmesini diliyor; başta üniversitemiz mensuplarının, Karamanlı hemşerilerimizin, milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum