Reklam

Yükseköğretim Değerlendirme Takımı üyeleri KMÜ'de

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından üniversitelere yönelik beş yılda bir gerçekleştirilen Kurumsal Dış Değerlendirme Programı çerçevesinde dış değerlendirmeye ta

Yükseköğretim Değerlendirme Takımı üyeleri KMÜ'de
21 Haziran 2019 - 09:13

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından üniversitelere yönelik beş yılda bir gerçekleştirilen Kurumsal Dış Değerlendirme Programı çerçevesinde dış değerlendirmeye tabi oldu.Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından görevlendirilen Değerlendirme Takımı üyelerini 17-20 Haziran 2019 tarihleri arasında üniversitede misafir eden KMÜ, yoğun bir çalışma takviminin ardından dış değerlendirme sürecini tamamladı.

Dış değerlendirme programı kapsamında Prof. Dr. Sevim Rollas, Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Prof. Dr. Hüseyin Güçlü Yavuzcan, Prof. Dr. İdris Kabalcı, Prof. Dr. Ali Danışman, Öğr. Gör. Bahar Çelik ve Öğrenci Temsilcisi Merve Nur Şahan'dan oluşan Değerlendirme Takımı üyeleri, Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül'ü de ayrıca makamında ziyaret ederek kendisini süreçle ilgili bilgilendirdi. Sonrasında üniversitenin Senato ve Kalite Komisyonu üyeleriyle bir araya gelen Değerlendirme Takımı, ardından üniversitenin akademik ve idari birimlerini ziyaret ederek kalite yönetim sisteminin işleyişi hakkında öğrenciler ve personelle görüş alışverişinde bulundular.

Üniversitenin dış paydaşlarıyla da toplantı yaparak kurum hakkında değerlendirmelerde bulunan Yükseköğretim Değerlendirm e Takımı üyeleri, son gün ise Rektör Akgül ve Prof. Dr. Rollas başkanlığında bir toplantı gerçekleştirdiler. KMÜ Rektör yardımcıları ve genel sekreteri ile kalite komisyonu üyelerinin katıldığı toplantıda son gözden geçirmeler yapılarak çıkış bildirimi okundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.