Reklam

KARAMANLI İŞ ADAMI MEHMET ÇAVAŞ VEFAT ETTİ

Karaman'ın tanınan simalarından Çavaş Yem ve Soğukhava'nın sahibi Mehmet Çavaş vefat etti.

KARAMANLI İŞ ADAMI MEHMET ÇAVAŞ VEFAT ETTİ
17 Kasım 2020 - 17:26

Karaman'ın hayırsever ailelerinden Çavaş ailesinin büyüğü Mehmet Çavaş hayatını kaybetti.

Karaman Ziraat Borsası Başkanı Ekrem Çavaş, ve Akaryakıt, Soğuk hava ve İnşaat Sektöründen Abdullah Çavaş ve Mehmet Ali Çavaş'ın babaları olan Mehmet Çavaş Karaman'da okul kuran kursu gibi farklı hayırları ile tanınıyor.

Hayatını bugün kaybeden Mehmet Çavaş'ın 18.11.2020 Çarşamba günü öğle namazına müteakip  Yeni musalladan toprağa verileceği öğrenildi

 


 Karaman ekonomisinin önemli isimlerinden olan Mehmet ÇAVAŞ, 01 Ağustos 1946 yılında Karaman Merkez Kurtderesi köyünde dünyaya gelmiştir.  Eşi Firdevs Hanım, çocukları; Ekrem, Mehmet Ali, Abdullah, Havva ve Fatma’dır. Çevresinde her zaman çalışkan, mütevazi, mücadeleci ruhu ve örnek kişiliği ile insanların sevgi ve saygısını kazanmıştır. İş ve ekonomi alanında sürdürülebilir başarı odaklı bir karaktere sahiptir.
            Bugün birçok ailenin ekmeğini kazanmasına vesile olan; ÇAVPET Petrol Ürünleri, ÇAVAŞ Yem ve Un Fabrikaları, ÇAVSA Soğukhava Paketleme ve ONURLU Soğukhava şirketler gurubunun kurucusudur. Sayılan bu şirketler gurubu, hayırsever Mehmet ÇAVAŞ’ın oğulları tarafından ticari faaliyetlerine devam etmektedir. Özellikle Karaman sektöründe söz sahibi bu şirketler sayesinde birçok insan ve ailesi geçimlerini temin etmekte ve de bu şirketler gurubu Karaman ekonomisine ciddi katma değer sağlamaktadır.
            İş ve ekonomi hayatına olan üstün hizmet ve katkılarını eğitim alanında da göstermek isteyen hayırseverimiz Mehmet ÇAVAŞ, Karaman Valiliği ile yaptıkları protokole binaen ’’Bir Okul Bin Gelecek’’ anlayışı ile ülkemize, milletimize ve Karamanımıza yakışır modern bir okul yaptırarak MEB’e bağışlamış ve de gelecek nesillerimizin daha iyi yetişmeleri amacıyla hizmete sunmuştur.

            Hayırseverimiz sayın Mehmet ÇAVAŞ’a ismini ebedileştirecek olan bu üstün hizmetinden dolayı tüm Karaman halkı, minnet ve şükranlarını sunmaktadır
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum