REKTÖR NAMIK AK, AKAR MÜHENDİSLİK'TE İNCELEMLERDE BULUNDU

Üniversite-sanayi işbirliği kapsamında KMÜ'nin protokol ortağı olan Akar Mühendislik Sanayi ve Tic. Ltd. Şti firmasını ziyaret ederek firma tesislerinde incelemelerde bulunan Rektör Namık Ak'a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ertekin, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ziyaeddin Kırboğa ile Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Selami Balcı da eşlik etti.

REKTÖR NAMIK AK, AKAR MÜHENDİSLİK'TE İNCELEMLERDE BULUNDU
29 Haziran 2021 - 17:39 - Güncelleme: 29 Haziran 2021 - 17:50
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Organize Sanayi Bölgesi gezilerine devam ediyor. KMÜ ile üniversite-sanayi işbirliği kapsamında protokol ortağı olan Akar Mühendislik Sanayi ve Tic. Ltd. Şti firmasını ziyaret ederek firma tesislerinde incelemelerde bulunan Rektör Namık Ak'a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ertekin, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ziyaeddin Kırboğa ile Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Selami Balcı da eşlik etti.
Elektrik Yüksek Mühendisi Mustafa Akın tarafından 2001 yılında kurulan Akar Mühendislik Sanayi ve Tic. Ltd. Şirketi tesisleri yerinde inceleyen Rektör Namık Ak, firmanın Elektrik-Elektronik Mühendisi Durmuş Selim Akın ve Tahir Çakır’dan yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı. Ziyarette ayrıca Teknopark bünyesinde şubesi bulunan Akar Mühendislik Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. firmasının dikey eksen rüzgâr türbin sistemi tasarımına ilişkin de Rektör Namık Ak'a bilgi verildi.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile üniversite-sanayi işbirliği kapsamında protokol ortağı olan Akar Mühendislik Sanayi ve Tic. Ltd. Şirketi, yaklaşık üç yarıyıl boyunca etkisini sürdürmekte olan salgın sürecinde uzaktan eğitim kapsamında KMÜ öğrencilerinin uygulama derslerine destek veriyor. Ziyarette firmanın, KMÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerine 'Elektrik Tesisleri ve Koruma Teknikleri' ile 'Yüksek Gerilim Tekniği' derslerinin pratik bilgilerinin verilmesi hakkında da istişarede bulunuldu.
Ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden Akar Mühendislik yetkilileri Rektör Namık Ak’a firmanın hedefleri ve faaliyet alanları hakkında teknik bilgileri aktardılar. 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum