HASAN ÖZÜNAL

HASAN ÖZÜNAL

Hasan ÖZÜNAL yazdı

Karaman İçin Güzellik Üretenler

18 Şubat 2020 - 17:10 - Güncelleme: 19 Şubat 2020 - 15:25


Pek çoğumuzun adını ilk defa duyduğumuz ve telaffuz ettiğimiz bir kurum TMVFL. Açılımı Türkiye Masterler/Veteranlar Futbol Federasyonu ve Ligi.
Bir dostumuz, Masterler Takımından Mustafa Sarı bu Federasyonun kurucuları arasında. Bu yakın ilişki nedeni ile Federasyondan ricası anında cevap bulmuş ve Karaman’da bir etkinlik planlanmış. 
Futbol ila alakamız biraz kıttır. Ama basın/yayın ayağında bizden de katkı istendi ve Karamana her hizmette olduğu gibi düşünmeden kabul ettik. Değerli Dostlarımız Sporun Karamandaki Dedesi Mehmet Ali Özdemir ve Sporun Direği Yaşar Çalışkan da dahil olarak 4 kişilik bir komite ile kısa sürede herkes üzerine düşeni yaptı. 
Yeni bir oluşum ve farklı programlarla hizmet veren Kent Konseyine bu etkinliği dahil ettik. Çünkü tertip komitesindeki 4 arkadaş da Kent konseyinde branşlarımızda meclis başkanı idik.
Etkinliğin hazırlık aşamasında çaldığımız her kapı ardına kadar açıldı ve taleplerimize verimli ve olumlu cevaplar verildi. 
Belediye Başkanı Savaş Kalaycı ve Başkan Yardımcıları, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kültür Müdürlüğü resmi katkı ve destekleri ile işleri kolaylaştırdılar. İl Genel Meclisi Başkanı Adem Kapar ve İl Özel İdaresi de konuyu adeta sahiplenerek gerekeni fazlası ile yaptı. Öğretmenevi ve personeli 5 yıldızlı hizmeti sundu.
Etkinliklerden bahsettiğimiz her Karamanlı “ne yapabiliriz” arayışına girdi. Bu noktada Keskinler Etliekmek, Sultan Künefe, Başarı Kolejleri, Atilla Kahvaltı Salonları, Nev Otel, Mevlana Yemek ve İstasyon Çay Bahçesi adeta yarış halinde misafir kafileyi ağırladılar. Gala için Kent Otel Salonlarını açtı ve Karaman sevdalısı Yaşar Evcen bire bir ilgilendi.
Kafilemizi taşıyan belediye ve özel idare araçlarının şoförlerinin nezaket ve saygısından tutun, Kemal Kaynaş Stadındaki tüm görevlilere varıncaya kadar Karamanlılar olarak iftihar ettik. Karaman Gazileri ise maç esnasında ziyaretleri ile manevi bir hava kattılar.
Kafileyi uğurlarken “yolluk” larını bile düşünen Anı Bisküvi ’ye ve Karaman Elmasının reklamı için bulduğu fırsatı hizmete çeviren Ahmet Yıldız Hocamızı da yad etmek isteriz.
Konunun özü 90 dakikalık bir maç idi. Karaman Karması çok kısa bir sürede bir iki antrenmanla bir takım oluşturup güçlü Federasyon Karamasına hazır hale geldi. 
Futbol beden oyunu. Sertçe bir spor. Ama maçın liyakatli hakemleri, teknik adamların iyi niyetli taktik ve telkinleri oyuncuların iyi niyetlerine ne kadar etkili oldu bilmeyiz ama kardeşçe ve dostça bir şölen izledik. 
Güçlü takım karşısında başabaş bir mücadele sergileyen Karaman Karması “biz de varız” dedi. Çok güzel oyun kurdu ve 90 dakika kondisyonunu korudu.
Maçın sonucu kaç-kaç diye merak edenlere söyleyelim: Maç 1-4 BERABERE bitti.
Maçın saha tarafı sporda örnek idi ama türibinler de ayrı bir güzeldi. Pek çok maçta görmediğimiz bir seyirci kitlesi vardı. Babalar eşlerini ve çocuklarını alarak gelmişlerdi. Pek çok bayan seyirci vardı. Güzel futbolu taraf gözetmeden alkışlayıp “bravo” demesini bilen bir kitle idi. 
Karaman Belediyesporun büyük bir atak yaptığı şu günler tüm bunlar Karaman Futbolu için gerçekten övünç vesilesi. 
Karaman Futbol İl Temsilcisi Ferhat Koç’un maçın yayını ve etkinliğin centilmence yürütülmesi konusundaki çabalarına Komite Üyesi ve ASKF Başkanı Yaşar Çalışkanın çevik kararları etkinliğin temeli olan maça ayrı bir lezzet kattı.
Bu etkinlik dost ve kardeşler de kazandırdı. 
Karaman şehrinde birlikte yaşayıp da tanımadığımız Karaman Karması ile ayrıca bir değerlendirme yazısı düşünüyoruz. 
Misafir ekipten ise her birisi için DOST kavramını telaffuz edebileceğimiz, Federasyon Başkanı Kenan Gürsu, Vekili Mustafa Ekşioğlu, Takımın Antrenörü Karaman/Kazım Karabekirli hemşerimiz ve saygın futbol adamı Güvenç Kurtar, Koordinatör Talip Dönmez,  Basın Sözcüsü Cihan Yıldız, Yönetim kurulu Üyeleri Tanju Nayman ve Mustafa Bayar, Teknik Direktör Şerafettin Camcı, Teknik Direktör Yardımcısı Alpay Özer, Analiz Uzmanı Cumhur Öztürk ve Taktik ve performans Antrenörü Ahmet Kütük Beyefendilere Karamana kattıkkları güzellik ve değer için teşekkür ediyoruz.
Bu kadar güzel başlayan bu buluşma Ağustos ayında Türk Dünyası Şölenlerinde düzenlenecek Uluslararası Turnuva ile devam edecek ve kalıcı hale gelecektir. 
Karamanın tanıtımı adına;
Sağ olun TMVFL Heyeti, Sağ Olun Karaman Karmasındaki güzel adamlar, Sağ olun bu etkinlikte destek olan, katkı koyan tüm Karamanlılar.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zeki Saat
    9 ay önce
    Hasan Bey makalenizde öve öve bitiremediğiniz işadamlarından artık birer koli püskevit ve sandıklarca elma gelir galiba makale değil tanıtım ve övgü manzumesi editör arkadaş lütfen yorumu yayınlayın ki Hasan bey kardeşimiz sevdigimiz bir insandır hata var bu işte bilsin kaçmasın Hasan Bey sandıklar dolana kadar kalsaydın bari...