Veysel Göktekin

Veysel Göktekin


Bugün merhamet edene, "yarın" merhamet oluna

28 Ocak 2021 - 14:59 - Güncelleme: 28 Ocak 2021 - 15:35


Geçen yıl Aralık ayında yazdığım köşe yazımda;  ''Bütün dünyayı saran Koronavirüs nedeniyle tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de çok sayıda işyeri kapandı ya da kapatıldı. Yüzbinlerce insan işini kaybetti. Devletimiz bütün kurumları ile birlikte bu olumsuzluklar karşısında gereken tedbirleri alıyor ve almaya devam ediyor. Bundan en küçük bir şüphemiz yok.''  diye yazmıştım. Bugünkü  yazımda da aynı konuyu dile getirdim. Gerekirse yine yazacağım.
Tüm  dünya da olduğu gibi doğa ve insan kaynaklı afetler, insani krizler, yoksulluk, zorunlu göçler, savaşlar yakın coğrafyamızda pek çok insanlık dramının yaşanmasına neden oluyor. Ülkemizde de acı kayıplar yaşadık ve halende yaşıyoruz. Özellikle islam coğrafyasında yaşanan savaşlar nedeniyle acı olaylar yaşanıyor. Ülkemiz yardım çağrılarına hızla cevap vererek tüm dünyaya insanlık dersi veriyor. Bunu hiç kimse inkar edemez.  
Tüm dünya da sadece ekonomik kriz değil, sosyal yaşamda da büyük sıkıntılar var. Öyle bir dönemdeyiz ki, insanların onurları ve şahsiyetleri tehlike altında. Bir şeyler bizi önüne almış sürükleyip gidiyor. İnsanlık olarak nereye gittiğimiz de belli değil.
Özellikle Kasım 2018'den beri artan enflasyon ve hissedilen hayat pahalılığı, işsizlik, belirsizlik bir de 2020 yılının ilk aylarında başlayan korona virüs salgını da eklenince toplumda çok büyük ekonomik sıkıntılar yaşanıyor. Tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de bunlar derin bir şekilde yaşanıyor. Sol bir iktidar da olsa bu değişmezdi. Hiç kimse bu olumsuzlukları siyasi bir ranta çevirmeye kalmasın. Devletimiz bütün hayır kurumları ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza var gücü ile yardım yapmaya gayret ediyor. Hatalar, eksikler olabilir devletimiz yetişemiyorsa biz yetişelim. Derdi olana biz derman olalım...
İmkanı durumu iyi olan biz vatandaşlar da salgından dolayı işini gücünü kaybeden kardeşlerimize, destek olmak, omuz vermek, yarasına merhem, gözyaşını silmek, boynumuzun borcudur. Çünkü, bir insanın gerçek karakterini, kendinden daha güçsüz insanlara karşı gösterdiği davranışlarda görürsünüz.
Umulur ki bugün merhamet edene, "yarın" merhamet oluna...

YORUMLAR

  • 0 Yorum