Veysel Göktekin

Veysel Göktekin


Kut'ül Amare zaferinin 104. yıl dönümü kutlu olsun!

29 Nisan 2020 - 07:15 - Güncelleme: 30 Nisan 2020 - 08:08

Osmanlı Devleti'nin İngilizlere karşı en büyük zaferlerinden Kut'ül Amare Zaferi, zor şartlarda ordumuzun neler başarabileceğinin tarihteki önemli örnekleri arasında yer alıyor.

Bir zamanlar tarih kitaplarından bile  saklanılan Kut'ül Amare zaferimizi unutanlara ve unutturmaya çalışanlara tekrar hatırlatalım dedik...

29 Nisan 1916 tarihinde Osmanlı Ordusunun Irak’ın Kut bölgesinde İngilizlere karşı kazandığı büyük bir zaferidir. Kut'ül Amare’de 13 bin 300 İngiliz askeri ile 13 general 481 subay esir alınmış ve 40 binden fazla İngiliz askeri etkisiz hale getirilmiştir.
Kut'ül Amare milletimizin en zor şartlarda en güçlü düşmanı yenecek imana ve imkana sahip olduğunun kanıtıdır!

Kut’ül Amare’nin 104. yıl dönümü kutlu olsun! 104. Yıl dönümünü idrak ettiğimiz Kut'ül Amare Zaferi dolayısıyla bu zaferi bize armağan eden Halil Paşa, Süleyman Askeri Bey, Ali İhsan Sabis Paşa, Nurettin Paşa'yı, şehit ve gazilerimizi rahmetle minnetle yâd ediyorum.

Bedir Harbi’nden, Çanakkaleye, oradan Şah Fırat Harekâtına kadar imânımız, ezanımız bayrağımız, vatanımız ve istiklalimiz için aziz canlarını feda eden aziz şehidlerimize, aziz gazilerimize ebedî rahmetler diliyoruz. Ecdadımızı minnetle yâd ediyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum