Veysel Göktekin

Veysel Göktekin


TÜM ANNELERİN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

10 Mayıs 2020 - 09:08 - Güncelleme: 15 Mayıs 2020 - 10:11

Değerli Dostlarım, Anne baba olunca annemizi babamızı daha iyi anlıyoruz.
Ve diyoruzki hiç bir navigasyon cihazı size annenizden daha iyi yol gösteremez. Başta Havva annemiz olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutluyorum.

Adının başında Aile olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı her nedense kadını aileden uzaklaştırıcı projelere imza atmaya devam ediyor.

Kadınları ısrarla iş hayatına teşvik eden bakanlık, ev hanımı anneleri çocuklarından ayıracak yeni yeni planlar yapıyor. Çocuklarını bırakıp iş hayatına atılacak kadınlara ... TL hibe vermeyi vaat eden bakanlığın yeni projesine, aile uzmanları ve vatandaşlardan tepkiler yükseliyor.

Medyada ‘Kadınlara müjde’ şeklinde duyurulan haberler, aslında arka planında büyük bir tehlike içeriyor. Manevi değerlerimizle hiçbir şekilde uyuşmayan projeyle, ailenin temel taşı olan anneleri çocuklarından ayırıp toplumda anne şefkatinden mahrum bireyler yetişmesine kapı aralanıyor. Projeye tepki gösteren aile uzmanları, yetişme çağındaki bir çocuğun anne şefkatiyle büyümesinin, bir anneye verilecek ... TL’den çok daha mühim ve elzem olduğunu söylüyor.

Eğer hükümet yeni icraat döneminde güzel bir şey yapmak istiyorsa kadınlar için; onları evlerine, sultanları oldukları saraylarına döndürecek yeni adımlar atmalı.

Nasıl yapılır nasıl düzenlenir bilmiyorum ama, kadınlar önce evleri ile barıştırılmalı. Evlatlarını sıcak çorba ile okul dönüşü karşılama hakkı yeniden onlara sunulmalı.

Nasıl olmalı bilmiyorum ama, acele ile hareket eden kadınlara artık birileri "biraz dinlen" diye fırsat sunmalı. Belki eşlerinin çalışma şartları ve maaşları iyileştirilmeli soluk alabilmeleri için.

Nasıl ikna edilir kadınlar bilmiyorum ama, evde kurabiye kokusunun yeni bir çantadan daha mutluluk vereceğine ikna olmalı anneler. Kapanmayan gardropların kapanmayan yaralar açtığının farkına vardırılmalı.

Mecburen çalışmak zorunda olanların, mecburiyetleri bir şekilde sonlandırılmalı. Özellikle çalışmayan annelere çocuklarının başında kalması için teşfikler verilmeli, TÜM ANNELERE MAAŞ BAĞLANMALI. 

Yoksa bir nesil heba olacak.

Anneli çocuklar annesiz büyümeye, bakıcıların insafına mahkum edilmeye, kadın istihdamını artırıcı politikalar yüzünden mutsuz çocuklar mutsuz yetişkinler olarak büyümeye devam edecek.

Elimizde kalan son kale "aileyi" kendimiz yıkmaya devam edersek, enkazın altında hep birlikte kalacağız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum